A A A

MezoterapiaSłowo to pochodzi od greckiego "meso" co znaczy środek i "therapie" leczenie.
Mezoterapia znana jest w Europie od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to praz pierwszy zastosował ją w dziedzinie dermatologii estetycznej francuski lekarz Michael Pistor.
Metoda ta polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo.
Za pomocą mezoterapii możliwym staje się dotarcie do odpowiednich warstw skóry substancji, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to czego aktualnie brakuje w zmienionych chorobowo miejscach.
Przewaga mezoterapii nad innymi metodami polega m.in. na tym, że substancja lecznicza jest aplikowana w dokładnie to miejsce, które poddawane jest leczeniu. Mezotearpia pozbawiona jest działań niepożądanych.
Według niektórych mezoterapia to podarunek od Boga. " Mesotherapy is a gift from God" Roberta Flack, People Magazine, January 2003
Wykorzystanie mezoterapii w medycynie estetycznej jest szerokie.
Najczęstsze miejsca poddawane mezoterapii to twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki uda i brzuch.
Dzięki mezoterapii dochodzi do poprawy metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, prawidłowego odżywiania skóry oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

Zabieg mezeterapii wykonywany jest wyłącznie przez lekarza.
Przed przystąpieniem do procedury lekarz zbiera wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie po usunięciu makijażu na poddawaną leczeniu okolicę nakłada się krem ze środkiem znieczulającym na ok. 20min.
Sam zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny.
Odpowiednio dobrany skład substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4mm.za pomocą mikronakłuć igłą o grubości 30G w gęstych odstępach .
W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 - 14 dni, co najmniej 4 razy. Raz na kwartał należy powtórzyć, aby podtrzymać efekt.
Przeciwwskazania do zabiegu
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • stan zapalny skóry
  • uczulenie na którykolwiek składnik