Fakty i mity na temat powiększania piersi

Posted on

Powiększanie biustu stało się standardowym zabiegiem chirurgicznym. Podążając za ciałem idealnym kobiety nie zwracają uwagi na to, że powiększanie piersi jest operacją, z którą, jak z każdą inną wiąże się ryzyko powikłań, bólu i problemów. Nasza klinika jest zlokalizowana we Wrocławiu, ale jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem powiększenia biustu i jesteś z Warszawy to w tym mieście do tego zabiegu możemy polecić np. Dr Dębskiego. Więcej szczegółów poznasz  na jego stronie: chirurgia plastyczna – Warszawa. Jednak wiele opinii krążących wokół tego tematu to zwykłe mity. Oto odpowiedzi na kilka z nich.


1. Implanty trzeba wymieniać, co kilka lat.
To mit. Wszystkie implanty mają dożywotnią gwarancję i posiadają stosowne certyfikaty. Nie trzeba ich więc wymieniać. Należy jednak regularnie samodzielnie badać biust i dodatkowo poddawać się badaniu USG piersi.
2. Może się zdarzyć, ze implant „wybuchnie”
Prawda. Implant jest tylko wytworem człowieka i może się zdarzyć, że pęknie. Wynikać to też może z interakcji miedzy ciałem kobiety, a implantem, co może prowadzić do osłabienia zewnętrznej powłoki implantu.
3. Posiadając implanty nie można latać samolotem, nurkować, uprawiać ekstremalnych sportów.
Mit. Po sześciotygodniowej rekonwalescencji można wrócić do uprawiania wszelkich sportów i aktywności fizycznej, a lot samolotem można odbyć od razu po wyjściu ze szpitala.
4. Implanty mogą wpływać na ryzyko zachorowania na raka piersi.
Nie jest to prawdą, nie ma bowiem żadnego powiązania między wszczepianiem implantów, a rakiem piersi.
5. Dojrzałe panie też mogą poddać się operacji powiększania biustu.
Tak, to prawda. O ile dolna granica wieku jest dokładnie podana (18 lat), to górna granica nie istnieje. Jedynym kryterium branym pod uwagę jest ogólny stan zdrowia pacjentki.
6. Implanty mogą zostać odrzucone przez organizm.
Prawda. Reakcja organizmu na implanty może być różna. Odrzucenie wymaga powtórnej operacji, jednak zdecydowana większość, bo aż 95% procent pacjentów reaguje na implanty prawidłowo.
7. Implanty trzeba usunąć przed karmieniem piersią.
Nie jest to prawdą. Posiadaczki sztucznych piersi mogą karmić bez problemu.

Odpowiedzi na sporo ciekawych pytań dotyczących powiększaniu biustu znajdziesz także na tej stronie facebookowej: powiększanie biustu – facebook